komputer, laptop, telefon i czytnik na biurku

Co to jest responsywność strony internetowej?

Responsywność strony internetowej jest cechą, która określa, jak strona internetowa będzie się prezentować na różnych urządzeniach. Często zalecana jest dla firm prowadzących działalność w internecie, ponieważ umożliwia lepszy dostęp do strony przez odbiorców. Posiadanie responsywnej strony internetowej może także pomóc w pozycjonowaniu strony w wyszukiwarkach internetowych, co wpłynie na większy ruch na stronie.

Jak responsywność wpływa na doświadczenie użytkownika?

Odpowiedź jest prosta - bardzo! Jak pokazują badania, około 60% internautów korzysta z urządzeń mobilnych w celu przeglądania stron internetowych. Jeśli Twój serwis nie jest responsywny, może to skutkować frustracją użytkowników, a także zmniejszeniem liczby odwiedzin. Dlaczego? Ponieważ ludzie nie chcą korzystać ze strony internetowej, która nie działa dobrze na ich urządzeniu. Co więcej, jeśli Twoja strona internetowa nie jest responsywna, możesz również tracić pozycje w wynikach wyszukiwania Google - gdyż coraz większa ilość użytkowników korzysta z urządzeń przenośnych, a Google dostosowuje wyszukiwanie do tych urządzeń. W skrócie - responsywność pozytywnie oddziałuje na doświadczenia użytkowników i poprawia funkcjonalność stron internetowych.

Jak ma się responsywność do SEO?

Responsywność jest bardzo ważna dla SEO. Google preferuje strony internetowe, które są responsywne, ponieważ są one lepiej dostosowane do wszystkich urządzeń, niezależnie od wielkości ich ekranu. Jeśli Twoja strona nie jest responsywna, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostanie ona wyświetlona niżej w wynikach wyszukiwania. Ponadto, responsywna strona internetowa ma większe szanse na wyższą pozycję w rankingu niż ta, która nie jest responsywna.

Dlaczego posiadanie responsywnej strony internetowej jest ważne?

Posiadanie responsywnej strony internetowej jest ważne, ponieważ pozwala ona na dostosowanie się do różnych urządzeń i rozmiarów ekranu. Ponadto, responsywność strony internetowej ma wpływ na jej widoczność w wynikach wyszukiwania (SEO).

Użytkownicy smartfonów i tabletów stanowią obecnie ponad 50% ruchu internetowego. Responsywna strona internetowa jest stroną, która dostosowuje się do rozdzielczości urządzenia, na którym jest wyświetlana. Oznacza to, że witryna będzie wyglądać dobrze na każdym ekranie, bez konieczności tworzenia osobnej wersji strony dla każdego urządzenia. Responsywna strona internetowa ma wiele zalet, takich jak poprawa wyników SEO oraz indeksowania treści przez wyszukiwarki, czy poprawienie doświadczeń odwiedzających Twoją stronę.

Sprawdź podobne artykuły