biurko w pracy

1. Brak jasnego celu lub grupy docelowej

Podczas tworzenia strony internetowej ważne jest, aby mieć wyraźny cel i grupę docelową na uwadze. Łatwo dać się ponieść projektowaniu i zapomnieć, dlaczego w ogóle budujesz stronę. Bez wyraźnego celu lub grupy docelowej istnieje ryzyko stworzenia strony, która nie zdoła zainteresować Twoich odwiedzających. Aby upewnić się, że Twoja strona internetowa odniesie sukces, musisz określić, kogo chcesz dotrzeć. Jasna grupa docelowa pomoże Ci podejmować decyzje dotyczące treści i projektu na każdym etapie procesu tworzenia strony. Dodatkowo, upewnij się, że określisz cel swojej strony. Czy ma ona na celu informowanie, edukowanie, sprzedaż produktów czy coś innego? To pomoże zapewnić, że wszystkie aspekty Twojej strony internetowej dostosowane są do konkretnego celu Twojego projektu. W końcu, pomyśl o tym, jak chcesz, aby odwiedzający interakcjonowali ze Twoją stroną internetową. Jakie działania chcesz, aby podjęli? Chcesz, aby zapisali się na Twoją listę mailingową, kupili produkt czy po prostu dowiedzieli się więcej o Twoim biznesie? Bez względu na to, co to będzie, upewnij się, że jest to wyraźnie widoczne na Twojej stronie i że odwiedzający są zachęcani do działania. Pamiętając o tych trzech elementach podczas tworzenia swojej strony internetowej - grupie docelowej, celu i wezwaniach do działania - możesz mieć pewność, że Twoja strona będzie skuteczna i odniesie sukces.

2. Tworzenie witryny, która jest zbyt skomplikowana

Podczas tworzenia strony internetowej ważne jest, aby projektować ją w sposób prosty. Jeśli strona jest zbyt skomplikowana lub przytłaczająca ilością informacji, może wprowadzić w błąd odwiedzających i sprawić, że będą mniej skłonni do pozostania na niej. Aby upewnić się, że Twoja strona internetowa nie jest zbyt skomplikowana, zadaj sobie te pytania czy nawigacja jest czytelna i łatwa do zrozumienia, czy na stronie nie ma zbyt wielu obrazków lub grafik i czy istnieją niepotrzebne podstrony.

Jeśli nie jesteś pewien, poświęć trochę czasu na przetestowanie swojej strony z innymi osobami, które mogą dostarczyć szczerej opinii. W ten sposób możesz lepiej zrozumieć, jak Twoi odwiedzający będą doświadczać strony. Aby uniknąć stworzenia strony, która jest zbyt przytłaczająca, skup się na prostocie i czytelności. Upewnij się, że na stronie jest wystarczająco dużo białej przestrzeni i rozważ usunięcie wszystkich niepotrzebnych elementów, które nie przyczyniają się do doświadczenia użytkownika. Dodatkowo, zminimalizuj liczbę kolorów i fontów używanych na stronie. Zbyt wiele kolorów i fontów może odwrócić uwagę i odjąć od głównego przekazu. Postępując według tych wskazówek, możesz stworzyć stronę internetową, która jest przejrzysta i estetyczna.

3. Utrudnianie odwiedzającym znalezienia tego, czego potrzebują

Kiedy odwiedzający przychodzą na Twoją stronę internetową, chcą być w stanie szybko i łatwo znaleźć poszukiwane informacje. Jeśli nie mogą ich szybko znaleźć, prawdopodobnie opuszczą Twoją stronę. Aby temu zapobiec, upewnij się, że Twoja strona internetowa jest łatwa do nawigowania i że architektura informacji jest przejrzysta.

Jednym ze sposobów, aby zapewnić, że Twoi odwiedzający łatwo znajdą to, czego potrzebują, jest stworzenie intuicyjnego i łatwego w obsłudze systemu menu. Twoje menu nawigacyjne powinno zawierać wszystkie główne sekcje Twojej strony internetowej w sposób łatwy do zrozumienia. Dodatkowo, upewnij się, że na całej stronie korzystasz z jasnych i zwięzłych tytułów stron. To pomoże odwiedzającym zrozumieć zawartość każdej strony i ułatwi im znalezienie tego, czego potrzebują.

Innym sposobem na pomoc odwiedzającym w znalezieniu potrzebnych informacji jest zapewnienie im funkcjonalności wyszukiwania. Wyszukiwanie umożliwia użytkownikom szybkie znalezienie tego, czego potrzebują, bez konieczności przeglądania wielu stron. Upewnij się, że pole wyszukiwania jest wyraźnie wyświetlone na każdej stronie i że działa poprawnie.

4. Zapominanie o użytkownikach urządzeń mobilnych

Tworzenie strony internetowej bez uwzględnienia użytkowników mobilnych to ogromny błąd. Ponad połowa ruchu sieciowego pochodzi z urządzeń mobilnych. Jeśli twoja strona internetowa nie jest zaprojektowana do wyświetlania na urządzeniach mobilnych, przegapiasz ogromną część potencjalnych odwiedzających. Dodatkowo, algorytmy Google'a teraz priorytetowo traktują strony przyjazne urządzeniom mobilnym, gdy wyświetlają wyniki wyszukiwania, więc zaniedbanie uwzględnienia przyjazności mobilnej twojej strony może wpłynąć negatywnie na pozycje w rankingach wyszukiwarek.

Stworzenie strony internetowej, która wygląda dobrze i działa sprawnie zarówno na komputerze, jak i na urządzeniach mobilnych, jest niezbędne do osiągnięcia sukcesu. Upewnij się, że wszystkie obrazy, przyciski i inne elementy są odpowiednio skalowane dla urządzeń mobilnych, i że cały tekst jest czytelny na mniejszych ekranach. Tworząc stronę internetową przyjazną urządzeniom mobilnym, możesz zapewnić, że twoja treść jest dostępna dla wszystkich niezależnie od urządzenia lub systemu operacyjnego. Dzięki temu poprawisz widoczność w wyszukiwarkach, przyciągniesz więcej odwiedzających na swoją stronę internetową i zapewnisz, że każdy będzie miał pozytywne wrażenia podczas odwiedzania twojej strony.

5. Brak regularnej aktualizacji treści

Jednym z największych błędów popełnianych przez właścicieli stron internetowych jest brak regularnego aktualizowania treści. Ważne jest, aby utrzymywać swoją stronę na bieżąco poprzez aktualizowanie treści, czy to poprzez wpisy na blogu, nowe produkty lub usługi itd. Nie tylko pomaga to utrzymać zainteresowanie odwiedzających, ale może również pomóc w poprawie pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Przy aktualizacji treści, należy zwrócić uwagę na tempo wprowadzanych zmian. Zbyt częste wpisy mogą sprawić, że strona wygląda niechlujnie, a zbyt rzadkie mogą spowodować utratę zainteresowania ze strony użytkowników. Celuj w publikację co najmniej raz w tygodniu i staraj się, aby wpisy były związane z tematem Twojej strony. W ten sposób przyciągniesz więcej odwiedzających zainteresowanych tym, co masz do zaoferowania. Wreszcie, pamiętaj, że niektóre treści nigdy nie powinny ulec zmianie. Ważne słowa kluczowe i frazy powinny pozostać takie same, aby nie stracić swojego miejsca w wynikach wyszukiwania. Jeśli potrzebujesz wprowadzić zmiany, upewnij się, że robisz to stopniowo, aby nie zepsuć swojej pozycji w wynikach wyszukiwania. Regularnie aktualizując treści i zachowując równowagę między starymi i nowymi informacjami, możesz zapewnić, że Twoja strona internetowa pozostanie atrakcyjnym miejscem dla odwiedzających.

Sprawdź podobne artykuły